Ryzyko ciąży po stosunku w prezerwatywie a ryzyko przedziurawionej prezerwatywy

Witam, dzisiaj uprawiałam z partnerem sex. Gdy poszedł ściągnąć prezerwatywę zobaczył mokrego penisa. Czy prezerwatywa mogła być przedziurawiona ? Bardzo się boję iż mam dopiero 18lat, a miesiączkę powinnam dostać dopiero za 16dni. Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam. Aniela

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie zamieszczonego opisu nie jest możliwe ocenienie czy prezerwatywa uległa uszkodzeniu. Można to stwierdzić dokładnie oglądając prezerwatywę po usunięciu jej z członka. W celu weryfikacji ciąży warto wykonać test po 14 dniach od stosunku.