Ryzyko ciąży podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych i PCOS

Witam. Cierpię na PCOS i lekarz ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Aktualnie jestem 3miesiąc na tych tabletkach. Mam pytanie dotyczące ciąży. Jakie jest ryzyko jej wystąpienia przy tej chorobie biorąc tabletki antykoncepcyjne? Dodam, że palę papierosy, które obniżają trochę działanie tabletek antykocepcyjnych lecz wciąż boję się, że mogłabym ''wpaść''. Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo jest niskie, ale dokładnie nie można tego określić.