Kiedy rozpocząć branie tabletek antykoncepcyjnych, gdy cierpię na PCOS i nie wiem, kiedy będę miała kolejny okres?

Witam, kiedy powinnam rozpocząć branie tabletek antykoncepcyjnych, gdy cierpię na PCOS i nie wiem, kiedy bedą miała kolejny okres? Jestem teraz w 36. dniu cyklu, wszelkie objawy wskazują na to, że miesiaczka powinna nadejść, ale wciąż jej nie ma. Czasem czas bez miesiączki przedłuża się do dwóch miesięcy. Tabletki chciałabym brać, by uregulować cykl i zabezpieczyć się. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety powinna Pani poczekać do wystąpienia miesiączki i rozpocząć przyjmowanie tabletek w jej pierwszym dniu (nie wcześniej!).