Ryzyko nocnego ataku i problemów z oddychaniem po zastrzyku odczulająco-rozkurczowym

Dobry wieczor Mam zdiagnozowane uczulenie na pylki traw i krzyzowo na pomidory oraz arbuza. Od kilku lat na zalecenie lekarza przyjmuje w okresie pylenia Telfekso 120 mg 1x dziennie. Dzis w zw. z uczuciem zaciskania sie gardla po poludniu wzielam jeszcze 2 tabletki, duzo pilam a i tak w koncu pojechalam przyjac zastrzyk odczulajacy-rozkurczowy. Czy mimo tego istnieje dzis ryzyko nocnego ataku problemu z oddychaniem? Zastrzyk wieczorem w niedziele o 22.30 Z powazaniem Jadwiga Janota

Aleksander Ropielewski

Trudno jest to jednoznacznie przewidzieć, ponieważ nie wiem jak silna była reakcja alergiczna oraz jakie środki zostały podane i w jakiej dawce. W przypadku napadu duszności prosze stosować doraźne środki rozkurczowe i skontaktować się z izbą przyjęć najbliższego szpitala.