Ryzyko obumarcia płodu we wczesnej ciąży

Witam, pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 08.09.2015. 15 października miałam robione HCG+beta i wyniosło 908,5. Robione było również usg międzywaginalne i widać na nim pęcherzyk 2mm. 05.09.2015 miałam robione kolejne usg międzywaginalne i pokazało, że CRL = 13. ASP nie było wykrywalne i (jak określił lekarz) pęcherzyk zapadnięty z bardzo małą ilością wód płodowych. Czy na podstawie tych wiadomości mógł on jednoznacznie stwierdzić, że ciąża nie rozwija się prawidłowo i obumarła?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponowałbym ewentualnie dla pewności oznaczyć jeszcze poziom beta hcg. Trudno jest negować zgadanie lekarza badającego, jeżeli lekarz nie byłby pewny rozpoznania raczej nie określiłby że na pewno jest to ciąża obumarła.