Ryzyko odnawiania się przepukliny

2,5 roku temu mój mąż miał operowaną przepuklinę i miejsce, w którym ona wystąpiła zostało wzmocnione specjalną siatką. Obecnie mówi, że jak coś trochę podźwiga to odczuwa ból w tym miejscu. Czy to możliwe, że mimo tej siatki przepuklina odnowiła się w tym samym miejscu?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

zawsze istnieje możliwość, że dojdzie do wznowy przepukliny, ale przy zabiegach ze wszczepieniem siatki ryzyko takie jest znikome. Operacja przepukliny nie jest zazwyczaj rozległą operacja, ale jednak wiąże się z ingerencją, co też może powodować pewien utrzymujący się dyskomfort a nawet dolegliwości bólowe w tej okolicy.
Zalecałabym jednak wizytę u lekarza żeby wykluczyć ewentualny nawrót przepukliny, jeśli takich dolegliwości wcześniej nie było..

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

I ja mam odpowiedzieć na odległość W-wa-Zamość bez zbadania pacjenta????? JAK PANI SOBIE TO WYOBRAŻA????? PROSZĘ ZGŁOSIĆ SIĘ DO OPERATORA LUB CHOĆBY DO NAJBLIŻSZEGO CHIRURGA!!!!! zż