Ryzyko wystąpienia zakrzepicy w wyniku stosowania pierścienia antykoncepcyjnego

Dzień dobry. Mam 22 lata i zaczynam stosować pierścień dopochwowy.Żadna inna metoda, poza hormonami mi nie odpowiada. Bardzo obawiam się skutków ubocznych,nie mogę nawet spać w nocy. Najbardziej martwi mnie zakrzepica żylna. Zrobiłam badania krzepliwości krwi i wszystkie wyniki mam w normie.Jestem osobą aktywną (biegam 2/tyg. i jeżdżę na rowerku codziennie/25 min). Nikt w mojej rodzinie na to nie chorował.Czy grozi mi zakrzepica? Czy są jakieś suplementy, które chronią przed zakrzepami?

Lek. Tomasz Budlewski

Jednym z działań niepożądanych hormonalnej antykoncepcji może być zakrzepica. Proponuję udać się do ginekologa w celu określenia przeciwwskazań do antykoncepcji poprzez zebranie dokładnego wywiadu. Podany wyżej informacje są zbyt małe aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania.