Ryzyko zajścia w ciążę po stosunku w 3. dniu miesiączki

Witam. Kochałam się z chłopakiem wczoraj, skończył we mnie. Zrobiliśmy tak, ponieważ sądziłam, że jestem 'bezpieczna'. Teraz mam jednak wątpliwości.. Miałam okres, 3 dzień, właściwie końcówkę. Cykle mam regularne po 27-31 dni. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź, gdyż denerwuję się bo wiem, że takie przypadki istnieją..

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak naprawdę ryzyko zajścia w ciążę istnieje w ciągu całego cyklu, choć oczywiście w przypadku współżycia w czasie miesiączki jest niewielkie.