Ryzyko zarażenia HCV w studiu tatuażu

Witam, niedawno zrobiłem sobie tatuaż. Czy w studiu które dba o higienę, stosuje preparaty odkażające skórę i jednorazowe igły może dojść do zarażenia wirusem HCV? I Jakie są na to szanse? Wirus przenosi się z " brudu " czy poprzez bakterię od innej osoby. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Do zakażenia wirusem HCV może dojść podczas bezpośredniego kontaktu z zakażoną krwią nosiciela. Dostaje się ona wtedy do naszego krwioobiegu. Jakie warunki sprzyjają zakażeniom? Jeśli skupiamy się na studiu tatuażu to przede wszystkim mógłby to być źle wysterylizowany sprzęt czy ponowne użycie tej samej igły do iniekcji do dwóch różnych pacjentów. Nie można się zarazić HCV dotykając krwi chorego, gdy na naszym ciele nie ma żadnych zranień (przerwania ciągłości naskórka).

Pozdrawiam serdecznie.