Ściąganie szwów po odcięciu części palca

Witam. Mam pytanie niecały miesiąc temu miałem wypadek mianowicie prawie odciąłem sobie kciuk piła ( szwy zewnętrzne i wewnętrzne ) Jestem ponad tydzień od ściągnięcia szwów, jest już dużo strupów, schodzi paznokieć, ale czy to normane że palec jest dalej spuchnięty? i ewentualnie ile taka opuchlizna jeszcze może się utrzymać?

Nie mogę odpowiedzieć autorytatywnie , gdyż nie znam zakresu uszkodzenia,przebiegu ani efektu końcowego operacji! Proszę udać sie na badanie kontrolne do operatora!!! zż