Ściągnięcie szwów i szyn w poradni chirurgicznej lub u ortopedy

witam miałam operacje zginacza kciuka prawej reki mam pytanie dostałam skierowanie do poradni hirurgicznej na opatrunki i sciągniecie szwów i po 5 tyg sciągniecie szyny poszła do poradni a tam pani doktor powiedziała ze musze isc do ortopedy na sciagniecie szwów i szyny czy to prawda ?prosze o odp

Witam. Zasadnicze pytanie to kto Panią kierował do zabiegu operacyjnego. Jeśli poradnia ortopedyczna, to ona także powinna kontynuować leczenie poszpitalne - tak nakazuje przyzwoitość oraz wytyczne Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Jeśli w Pani miejscowości nie ma poradni ortopedycznej, która może kontynuować leczenie poszpitalne, to może to być poradnia chirurgii ogólnej. W razie wątpliwości proszę zapytać w oddziale NFZ.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani - postępowanie Pani dr. POZ dla mnie jest jak najbardziej usprawiedliwione. Miała Pani dosyć skomplikowany zabiegi i odmowa zdjecia szwów ze strony P. doktor mogła wynikać, z obawy o Pani zdrowie. Lekarz POZ nie zna się dokładnie na ortopedycznych procedurach..
Dla Pani dobra, uważam, że powinna się Pani zgłosić do ortopedy.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.