Seks bez zabezpieczenia, nieregularne miesiączki: czy mogę być w ciąży?

W przeciągu ostatniego roku miałam bardzo nieregularne miesiączki. Bywało nawet, że nie miałam jej 4 miesiące. Ginekolog powiedział, że to z powodu stresu. W styczniu pierwszy dzień wypadł 3, a w lutym 7. Ostatnio uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia, było to 18 lutego. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Każda aktywna seksualnie para w wieku prokreacyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży pomimo stosowania antykoncepcji określa indeks Pearla.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl