Seks po przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko zapłodnienia

Witam Od 10 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne i moje pytanie brzmi:po 7-dniowej przerwie (ósmy dzień) jak wezmę prawidłowo pierwszą tabletkę z nowego opakowania, to czy od tej pierwszej tabletki jestem w pełni chroniona? I jeśli kilka godzin po wzięciu tej pierwszej tabletki odbyłam stosunek z chłopakiem to czy byłam chroniona?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Biorąc regularnie i zgodnie z zaleceniami lekarza tabletki antykoncepcyjne jest Pani chroniona przez cały czas. Siedmiodniowa przerwa jest również okresem niepłodnym.