Seks w drugi dzień okresu a konieczność przyjęcia pigułki 72h po

czy powinnam wziac pigulke 72h, jezeli uprawialam sex w drugi dzien okresu i partner skonczyl we mnie? nie biore tabletek antykoncepcyjnych, wiec boje sie ze jest ryzyko zajscia w ciaze, ale nigdy nie bralam tej tabletki, prosze o opinie

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeżeli doszło do stosunku w drugim dniu cyklu to nie ma konieczności zażywania tej tabletki. Pozdrawiam