Seks w prezerwatywie: czy jest ryzyko ciąży?

Mam 17 lat. Jakoś dwa tygodnie temu przemogłam się na stosunek z moim chłopakiem. Jesteśmy razem dwa lata. To był nasz pierwszy raz. Mój chłopak spuścił sie we mnie, ale w prezerwatywie, nie pękła. Nigdy nie miałam okresu jak w zegarku. Teraz spóźnia mi się trzeci dzień. Do tego bolą mnie piersi i są nabrzmiałe (jak przy okresie). Czasem mnie kłuje w brzuchu po lewej stronie (nie wiem czy to jest związane z tym). Jest jakieś ryzyko ciąży?

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży mimo stosowania antykoncepcji wyznacza indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.

Proponuję spokojnie poczekać poczekać, jeśli miesiączka opóźni się więcej niż kilka dni, proszę przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://parenting.pl/portal/test-ciazowy-1

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty