Senność, brak energii, bóle głowy i skurcze łydek a wynik badania TSH

Dzien dobry od dluzszego czasu czuje sie senna, bez energii i miewam silne skorcze lydek, bole glowy. Internista skierowal mnie na badania: TSH 8,03 mlU/l, FT4 13,62 pmol/l, FT3 5,57 pmol/l a P-ciala p/peroksydazie tarczycowej 9,29 lU/ml. Prosze o interpretacje poniewaz wizyte u endokrynologa mam dopiero za jakis czas.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wyniki sugerują tzw. subkliniczną niedoczynność tarczycy, ale ostateczne rozpoznanie można postawić tylko mając pełny obraz przypadku.