Senność, nudności i zawroty głowy a ryzyko ciąży

Tydzień przed dostaniem okresu, tj. w czwartek robiłam test ciążowy, wynik był negatywny. W sobotę i niedzielę współżyłam. W następny czwartek dostałam okres. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Mój okres nie wzbudził podejrzeń - nie był ani za słaby, ani za mocny. Normany, taki jak zawsze. Czy mimo to mogę być w ciąży? Obserwuję u siebie ostatnio dziwne zachowania - jestem ciągle senna, czasem mam nudności, mam zawroty głowy - być może to wina problemów z pulsem lub z cukrem. Proszę o radę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami producenta, tj. przede wszystkim regularnie, to ryzyko ciąży jest naprawdę znikome. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Ze względu na opisane dolegliwości sugerowałabym jednak konsultację z lekarzem POZ i wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych.