Czy jest jakieś ryzyko ciąży?

Witam, tabletki antykoncepcyjne biorę od 4 lat niestety zapomniałam przyjąć wczoraj (poniedziałek) 15 tabletkę czyli w 3 tygodniu. Zawsze biore o godzinę 21 ale przypomniałam sobie o niej na drugi dzień o 8 rano i wtedy ja zażyłam. Czy teraz jak nie zrobie 7 dniowej przerwy i zacznę brać kolejne opakowanie, ochorna przed ciąża zostaje zachowana? Dododam, ze współżylam w niedzielę Czy jest jakieś ryzyko ciąży?
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry, w przypadku pominięcia tabletki zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w ulotce konkretnego preparatu. Ale znając większość zaleceń producentów, to przyjęła Pani tabletkę do 12 godzin od wyznaczonej godziny przyjmowania tabletek,ochrona przed ciążą jest zachowana.