Senność, zmęczenie oraz ból i zawroty głowy

Proszę o skomentowanie moich badań laboratoryjnych. LEUKOCYTY 5.5 10^3/ul, %NEUROCYTÓW 42.8%, %LIMFOCYTÓW 38.5%, %MONOCYTÓW 4.3%, %EOZYNOCYTÓW 10.0%, %BAZEOCYTÓW 1.4%, %LUC 2.9%, NEUROCYTY 2.35 10^3/ul, LIMFOCYTY 2.1, MONOCYTY 0.24, EOZYNOCYTY 0.55, BAZEOCYTY 0.08, LUC 0.16, ERYTROCYTY 4.25 10^6/ul, HEMOGLOBINA 13.5 g/dl, HEMATOKRYT 38.9%, MCV 91.5 fl, MCH 31.7 pg, MCHC 34.7 g/dl, RDW 13.0%, HDW 2.40 g/dl, %HYPO 0.8%, PŁYTKI 386 10^ul, MPV 7.4 fl, PDW 48.4%, PCT 0.29%, MPC 26.2 g/dl, KREATYNINA 0,72 mg/dl, GFR wg, MDRD powyżej 60 ml/min, CRP 0.53 mg/l. Mocz: BARWA żółty, PRZEJRZYSTOŚĆ klarowny, GLUKOZA ujemny, BILIRUBINA ujemny, CIAŁA KETONOWE ujemny, GĘSTOŚĆ 1.029, ERYTR./HEMOGLOBINA ujemny, pH 6.2, BIAŁKO ujemny, UROBILINOGEN 0,2, AZOTYNY dodatni, LEUKOCYTY ujemny. Osad w moczu: NABłONEK PŁASKI bardzo liczne, LEUKOCYTY 2-5, BAKTERIE bardzo liczne. Dadam, że mam 21 lat, jestem kobietą. Od jakiegoś czasu czuję się ciągle zmęczona, osłabiona, senna. Mam mocne bóle i zawroty głowy. Odczuwam ból z prawj strony brzcha w okolicach dolnej części żeber. Miewam nagłe przypływy gorąca. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Witam!

W badaniu morfologii krwi uwagę zwraca podwyższoe stężenie eozynofilów - zarówno odsetek, jak i, co niepokoi, wyrażone w liczbach bezwzględnych. Wskazana diagnostyka hematologiczna. Nie musi wiązać się to z poważnym zaburzeniem, jednak - zwłaszcza w połączeniu z opisywanymi objawami - może tak być, a niewątpliwie wymaga diagnostyki.

Przed udaniem się do hematologa warto odwiedzić lekarza rodzinnego, który przeprowadzi wywiad i zbada Panią - informacje uzyskane w ten sposób mogą wnieść bardzo wiele, na ich podstawie może się nawet okazać, iż wizyta u hematologa nie będzie konieczna, bo np. ma Pani atopię.

Pozstałe parametry morfologii są prawidłowe.

Wyniki badania ogólnego moczu sugerują zakażenie układu moczowego. Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam