Silne biegunki po wizycie w restauracji

Razem z narzeczonym wybraliśmy się do knajpy w ramach walentynek. Od tamtej pory ponad tydzień mamy ostrą biegunkę. Najpierw braliśmy węgiel,smecte,lekkotstrawna dieta, ale nic nie pomogło. Lekarz przepisał nam antybiotyk Cipronex (3dni) na bakteryjne, Discoflor i zalecił brać Nifuroksazyd. Niestety rano budze się dzisiaj nadal z wodnistą biegunką, teraz zaczyna leceć sama woda i do tego mocne bóle skurcze brzucha. Na ulotce pisze, że antybiot. może powodować biegunki, nie wiemy co robić!Pomocy

Najlepiej jednak iść do lekarza, przecież to może byc poważne zatrucie. Nifuroksazyd na ogół pomaga - ja zawsze biorę w takich sytuacjach, powinni Państwo brać probiotyki (na biegunki najlepiej żeby zawierały szczepy Lactobacillus rhamnosus GG i Saccharomyces boulardi) 2 razy dziennie, i elektrolity (np. gastrolit) , dieta ścisła jak przy zatruciach.
Świetnie zapierająco i przeciwbakteryjnie działa kłącze pięciornika - dużą szczyptę popijamy zimną wodą 3 razy dziennie.
Antybiotyki pewnie wybiły resztę mikroflory, która mogła pomóc.
Jesli chodzi o restaurację to powinni Państwo zgłosić w Sanepidzie taki fakt.