Silne bóle i leczenie reumatologiczne

Witam od5lat się leczę u reumatologa.Bóle są już okropne.W głębi pośladków codziennie mnie piecze,ale również mm tak że rwie i ściska pośladki-tył ud-kolana a nawet do stóp.nie mogę wtedy się ruszyć,to jest straszne.Mam choroba scheuermanna-w tym odcinku tez bardzo dokuczają mi bóle,zwyrodnienia krzyz-biodrowe. odwiedziłam różnych lekarzy,masa leków nikt problemu nie widzi,tomografie Th robiłam prywatnie.Czasem spacer to duzy problem.Czego mam zrobić rezonans-pośladków ale czego kości udowej?Poz

Dzień dobry,

problem może być przeniesiony w innej okolicy ciała. Często się tak zdarza, że mamy do czynienia z bólem przeniesionym i tutaj akurat pośladki są unerwiane poprzez nerwy wychodzące w okolicy lędźwiowej kręgosłupa oraz kości krzyżowej.
Dlatego rezonans nie koniecznie może pomóc. Leczenie farmakologiczne raczej też nie.

To może być problem funkcjonalny właśnie pochodzący z wyższych segmentów kręgosłupa i tam należałoby się skupić.

Jako fizjoterapeuta i terapeuta manualny pracuję z takimi przypadkami i przeprowadzając dokładny wywiad oraz badanie funkcjonalne mógłbym więcej powiedzieć.

pozdrawiam serdecznie
Konrad Skrzat