Co oznacza ból w lewej ręce przy poruszaniu?

Witam moja mama od jakiegoś czasu odczuwa ból w lewej ręce przy poruszaniu najbardziej unoszeniu jej do góry i ma problem chwytaniem/podnoszeniem np. kubka. Ostatnio jest troche lepiej gdy nosi taka jakby opaskę uciskajaca.

Witam,

prawdopodobnie są to objawy neurologiczne. Nie zalecam opaski ponieważ taka kompresja zaburza ukrwienie danej okolicy oraz wyłącza pewne rejony czucia.
Taki objaw często jest opisywany przy klasycznym "łokciu tenisisty" jednak nazwa jest myląca bo to często pochodzi z kręgosłupa.
Polecam pójść do dobrego fizjoterapeuty, żeby porozluźniał przebieg nerwu lub neurologa, aby sprawdził przewodnictwo nerwowe w kończynie.

pozdrawiam,
Konrad Skrzat