Silne bóle w klatce piersiowej a nerwobóle

Witam mam silne bóle w klatce piersiowej, pojawiają się co tydzień/miesiąc.Dodam że leczyłam się wcześniej na depresję i bóle zdarzały się rzadziej, teraz jestem w drugim miesiącu ciąży i musiałam odstawić leki. Teraz nerwobóle nasiliły się i boje się z każdym dniem że bedzie coraz gorzej bo to okropnie przerazliwy ból. Ne wiem co mam robić proszę o rade.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Czy leki odstawiła Pani po konsultacji z lekarzem psychiatrą czy na "własną rękę"? Należy pamiętać, że leczenie depresji to nie tylko farmakoterapia, ale także, a raczej przede wszystkim - psychoterapia. Dlatego też pomimo ciąży nie powinna Pani rezygnować z leczenia, a odstawienie leków powinno odbyć się pod kontrolą lekarza. W związku z nawrotem objawów wskazana jest ponowna konsultacja z lekarzem psychiatrą.