Silne parcie na pęcherz, ból jelit i niestrawności po rezonansie magnetycznym

W miniony piatek mialam badanie rezonansu mag głowy i od tej pory kilka godz po badaniu zaczelam odczuwac silne parcie na pecherz oraz bôle jelit i niestrawnosci .Caly tydzien stosuje leczenie pecherza furaginum i nie przechodzi ,zrobilam badanie moczu z ktorego nic nie wyniknelo ,jestem opuchnieta i nie wyprôżniam sie ,co zrobic i czy to moze miec zwiazek z badaniem czy to zwykly zbieg okolicznosci .AK

Lek. Marta Gryszkiewicz

To najpewniej zbieg okoliczności. Badanie rezonansu magnetycznego nie ma takiego wpływu na organizm. Jedyny wyjątek-jeśli badanie przeprowadzone było z podaniem kontrastu. Proszę zgłosić się do lekarza, który zlecił wykonanie badania lub do lekarza rodzinnego celem konsultacji klinicznej powyższego problemu.