Silne skurcze i ucisk żołądka po leczeniu Helicobacter pyroli

W lutym przeszkam gastroskopie, wg lekarza wszystko ok, test ureazowy wyszedl dodatni wiec leczono mnie na helicobacter. Przyjmowalam metronidazol, duomox, bioprazol, enterol. Przez 2 Zadnych dolegliwosci ze strony zoladka. Niestety od 2 tyg odczuwam silne skurcze i ucisk zoladka ponizej mostka, niezaleznie od tego czy jestem naczczo czy tuz po jedzeniu, niemam jedynie zgagi. Czy nalezy zrobic kolejna gastroskopie? A moze jem cos czego nie powinnam w przypadku zakazenia helicobacter? Magda

Lek. Tomasz Budlewski

Skoro gastroskopia wyszłą prwidłowo uważam że nie ma potrzeby wykonywania kolejnej. Czy zauważyła Pani że ból jest związany z przyjmowaniem jakiś konretnych potraw? Np. może po produktach nabiałowych? Albo cieżkostrawnych smażonych etc? Radzę obserwować to i eliminowac z diete te które wywołują ból. Jeśli mimo tego dolegliwości nie ustąpią proszę udać się do lekarza.