Silne wymioty w 10. tygodniu ciąży

Witam Jestem w ciąży 10 tydzień jest to moja droga ciąża Ale tym razem mdłości i wymioty dokuczają mi 24/H Wymiotuje przynajmniej 8 razy dziennie. Nawet w nocy Przebywam obecnie za granica Czy te wymioty mogą być w takiej ilości niebezpieczne ? Co mogę zrobić by trochę je zmniejszyć ? Jakieś naturalne srodki ? Dziękuje i pozdrawiam

Naturalnym środkiem stosowanym u kobiet w ciąży celem ograniczenia torsji jest imbir - w postaci naparu lub ciasteczek. Jednak przy tak poważnych wymiotach może się okazać nieskuteczny. Pani objawy, choć bardzo nieprzyjemne, nie są też niczym szczególnie dziwnym w pierwszym trymestrze ciąży. Niestety jeżeli skutkują tym, że nic nie udaje się Pani zjeść skutecznie, mogą być też dość niebezpieczne - prowadząc do niedoborów składników odżywczych - zarówno dla Pani jak i rozwijającego się maleństwa. Radziłabym pomimo pobytu za granicą skonsultować problem z lekarzem - podając oprócz opisu sytuacji także informację o zmianie masy ciała od początku ciąży. Czasami, przy bardzo intensywnych wymiotach, wskazana jest hospitalizacja i dokarmianie kroplówką, To jednak musi ocenić lekarz na podstawie bardziej szczegółowego wywiadu niż informacji o częstotliwości wymiotów.