Bóle żołądka, biegunka i wymioty w 11. tygodniu ciąży

Jestem w 11 tyg. ciąży. Na początku czułam się dobrze, nie miałam nudności itd. W 8 tyg zaczęły się wymioty, biegunka i ból żołądka, po ok tygodniu dolegliwości ustały, jednak żołądek bolał mnie nadal a po kilku dniach wymioty i biegunka nawrócił się. Trafiłam do szpitala z powodu odwodnienia. Leczenie było zachowawcze i nawodnienie. Od pobytu w szpitalu minęły 2 tyg. przez ten czas jestem na diecie lekkostrawnej i a żołądek boli nadal, od wczoraj wymiotuję. Zastanawiam się nad gastroskopia.

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Powinna Pani skonsultować się z gienekologiem prowadzącym Pani ciążę i rozważyć wizytę u gastroeneterologa, aby nie poduścić znów do odwodnienia. Czy przed ciążą chorobowała Pani? przyjmowała jakieś leki? problemy z żołądkiem? Czy miała Pani wykonane badanie kału na pasożyty? być może one są przyczyną Pani dolegliwości.
Pozdrawiam