Kiedy wracać do normalnej diety po wymiotach?

Witam. Dzieci w.niedziele wymiotowały. Tylko jeden dzień. Co mogę już podawać do jedzenia? Kiedy mogę wrócić do normalnej diety?
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

po wystąpieniu wymiotów należy podawać dzieciom lekkostrawne i nieobciążające żołądka posiłki. Podczas zatrucia pokarmowego osoba chora może nie mieć apetytu, dlatego nie należy zmuszać jej do zjadania dużych porcji. W takich momentach bardzo ważne jest nawadnianie organizmu. Dziecko, u którego występują wymioty bądź biegunka może szybko się odwodnić, dlatego proszę zwrócić uwagę, czy dzieci wypijają odpowiednią ilość napojów.

Po wymiotach można im podać sucharki, herbatniki lub płatki migdałów. Gdy dziecko poczuje się lepiej, proszę ugotować mu lekkostrawną zupę – najlepiej rosół lub krupnik. Mile widziane są wszelkie kaszki oraz kleiki. Na podrażniony żołądek warto podać ryż z tartą marchewką, kisiel lub puree. Po kilku dniach można stopniowo wracać do normalnej diety.

Więcej informacji na temat wymiotów u dziecka znaleźć można w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/gdy-dziecko-wymiotuje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty