Jaka jest przyczyna tych wymiotów?

Witam . W pierwszy dzień świąt 26 (niedziela ) na 27 ( poniedziałek) grudnia tak nagle zaczęłam wymiotować i , wymiotowałam do samego rana .. nie najadłam się jakoś specjalnie na święta ( żeby to było z przejedzenia ) na kolejny dzień już nie wymiotowałam ale do dziś 29 czwartek dalej mnie mdli , jest mi niedobrze .. kręci mi się w głowie.. co zjem to czuję się bardzo pełna i źle się czuje .. mój chłopak też miał wymioty , tak jak ja z niedzieli na poniedziałek ale we wtorek już w miarę się czuł i do dziś mu przeszło a ja dalej się męczę, co robić ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim proszę pamiętać o odpowiednim nawodnieniu oraz diecie, która po wystąpieniu wymiotów powinna być lekkostrawna, by umożliwić żołądkowi regenerację.

Zalecana jest kasza manna na wodzie, kleiki ryżowe, kisielki, galaretki owocowe, sucharki bądź delikatne zupy warzywne. Wśród zalecanych napojów wymienić można oczywiście wodę, a także słabe herbaty, zioła, napary z imbiru oraz elektrolity, które zapobiegają odwodnieniu.

Jeśli złe samopoczucie będzie się utrzymywało, to warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zaleci dalsze postępowanie.

O nudnościach i wymiotach pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/nudnosci-i-wymioty.

Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.