Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silne zawroty głowy a przyjmowanie Atarax z rana

Witam. od miesiąca zażywam Atarax, 1 tab. dziennie. Lekarz kazał mi brać go na noc, lecz w ogóle nie mogłam spać. Postanowiłam brać lek rano, co trwa już od tygodnia. Od dwóch dni, od rana, aż do wieczora strasznie kręci mi się w głowie. Zawroty w niektórych momentach są na tyle mocne, że nie mogę normalnie chodzić. Czy ma to związek z zażywaniem tego leku? Co mogę zrobić, aby zawroty ustały? Wizytę u lekarza mam dopiero za 3 tygodnie, czy brać lek dalej?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Atarax ma działanie uspokajające i przeciwlękowe. Czasami bywa pomocniczo stosowany w leczeniu zaburzeń snu ponieważ powoduje " wyciszenie" i w związku z tym senność.
Jego stosowanie może też wywołać uczucie oszołomienia, spowolnienia itp.
Raczej nie powoduje zawrotów głowy, a czasem bywa nawet stosowany jako lek dodatkowy w leczeniu zawrotów głowy.
Przyczyny zawrotów należy szukać gdzie indziej. Jeżeli chce się Pani przekonać czy zawroty spowodowane są Ataraxem to proszę przerwać przyjmowanie leku, sprawdzi Pani czy jest różnica.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy