Silny atak bólu prawej nerki

Byłam kilka dni temu na ostrym dyżurze w szpitalu silny atak bólu prawej nerki. Z badań i wyników usg zdiagnozowano u mnie kolkę nerkowa oraz znacznie powiększona prawa nerkę i znacznie podwyższone UKM prawej nerki. A ja nadal nie mam pojęcia co to oznacza czy mam sie czym martwić?

W takim przypadku nerka staje się większa ( obrzęk ) oraz poszerzają sie drogi wyprowadzające mocz z nerki powyżej przeszkody ( UKM = układ kielichowo-miedniczkowy - tędy mocz wędruje do moczowodu ).
W tym przypadku powinna Pani zostać pod kontrolą urologów ( są różne metody leczenia w zależności do wielkości złogów ) do czasu wydalenia złogu ( kamienia ) i ustąpienia dolegliwości.