Silny ból po upadku i stłuczeniu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

Tydzien temu upadlam na schodach i mocno stluklam odcinek ledzwiowy (z utrata przytomnosci). Na przeswietleniu nic nie wyszlo. Lekarz w Luksemburgu, gdyz tu mieszkam od razu kazal mi wstawac i chodzic do toalety, pomimo ogromnego bolu. Po wyjsciu do domu staram sie lezec, gdyz bol jest nadal bardzo ostry. Czy istnieje koniecznosc powtorzenia przeswietlenia, bo istnieje opcja, ze cos jednak jest zlamane, czy taki bol moze sie utrzymywac? Czy lepiej lezec czy chodzic? Kiedy i jaka rehabilitacja?

Witam. Jeśli rtg nie wykazało kostych zmian urazowych nie ma powodów do niepokoju. Dolegliwości bólowe najprawdopodobniej spowodowane są stłuczeniem delikatnych okolic. W takich przypadkach pacjenci powinni być jak najszybciej uruchamiani i rehabilitowani.