Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym podczas wyginania

Czy bol kregoslupa w odcinku ledzwiowym ale tylko przy wyginaniu sie lekko do tylu badz skretach-trwajacy juz prawie rok bardziej po prawej stronie-a od 3miesiecy doszedl do tego bol przy pochyleniu i wdechu przy prawej lopatce i przy ucisku reka tego miejsca-czy to cos powaznego czy to juz tzw.bol przewlekly,zwyrodnienia?co z tym robic gdyz rano ledwo chodze-trwa to bez przerwy kazdego dnia bol ten jest zwiazany z ruchami nie boli gdy nie oddycham gleboko lub nie wykonuje tych ruchow???

Ból przy "wyginaniu" się do tyłu może świadczyć o postępującym przemieszczeniu się dysku międzykręgowego. Ból przy prawej łopatce - o neuralgii podżebrowej, dysfunkcji żebra, dysfunkcji stawów międzykręgowych w odcinku piersiowym. Dobry fizjoterapeuta lub osteopata powinien dać radę.