Silny ból przy próbie zgięcia kolana

Staw kolanowy, silny ból przy próbie zgięcia kolana. Witam, w trakcie gry w piłkę nożną przy zderzeniu z przeciwnikiem poczułem że coś przeskoczyło mi w kolanie. Po tym zdarzeniu mogłem bezboleśnie chodzić przez 2 dni, natomiast nie mogłem kucnąć na kolano. Trzeciego dnia czyli dzisiaj, jakakolwiek próba zgięcia kolana powoduje bardzo silny ból, chodzenie nie jest możliwe. Ból silny promieniujący od środka kolana. Zewnętrzna część kolana w okolicach rzepki jest trochę wybrzuszona. POMOCY!

Szanowny Panie,
Objawy które Pan opisuję mogą świadczyć o stłuczeniu stawu rzepkowo-udowego, być może również o obecności płynu w stawie. Sugeruję pilną konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu