Silny ból zęba po wypełnieniu ubytku

Witam serdecznie proszę o pomoc ponieważ byłam u niemieckiego dentysty we wtorek z nadwrażliwym zębem lekarz zrobił USG zalepil dziurę w zębie na koniec poinformował ze ubytek był głęboki i miejsce może boleć 2 następne dni ból promieniowal do dolnej szczęki wyskoczyly migdałki ale bylnznośny w piątek wieczoram już nie mogłam jesc. Ból jest w momencie nacisku na ząb mam spochniete dzioslo a do dentysty mogę iść dopiero w poniedziałek proszę poradzić mi czy mogę wziąć duomox na własną rękę żeby
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Dzień dobry,
ma Pani zapalenie miazgi i konieczne jest leczenie kanałowe. Najważniejsze jest, żeby jak najszybciej otworzyć ząb. Wtedy poczuje Pani ulgę. Z Pani pytania wynika, że jest Pani w Niemczech. Dyżur stomatologiczny funkcjonuje tam 24 godziny na dobę. Proszę sprawdzić kto ma dziś dyżur w nocy i zadzwonić do gabinetu, który ma dyżur w Pani okolicy, a napewno będzie Pani przyjęta. Samo zażycie antybiotyku nie zmniejszy szybko bólu.

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0

Witam serdecznie,
Nie powinno się przyjmować antybiotyków na własną rękę bez zaleceń lekarza. To co pani opisuje, wskazuje na zapalenie miazgi i konieczne jest leczenie kanałowe, a do tego czasu przynajmniej "otwarcie zęba", żeby zmniejszyć dolegliwości z jego strony. Można udać się na pogotowie stomatologiczne w takim celu.

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy