Silny ból zęba po wypełnieniu ubytku

Witam serdecznie proszę o pomoc ponieważ byłam u niemieckiego dentysty we wtorek z nadwrażliwym zębem lekarz zrobił USG zalepil dziurę w zębie na koniec poinformował ze ubytek był głęboki i miejsce może boleć 2 następne dni ból promieniowal do dolnej szczęki wyskoczyly migdałki ale bylnznośny w piątek wieczoram już nie mogłam jesc. Ból jest w momencie nacisku na ząb mam spochniete dzioslo a do dentysty mogę iść dopiero w poniedziałek proszę poradzić mi czy mogę wziąć duomox na własną rękę żeby

Dzień dobry,
ma Pani zapalenie miazgi i konieczne jest leczenie kanałowe. Najważniejsze jest, żeby jak najszybciej otworzyć ząb. Wtedy poczuje Pani ulgę. Z Pani pytania wynika, że jest Pani w Niemczech. Dyżur stomatologiczny funkcjonuje tam 24 godziny na dobę. Proszę sprawdzić kto ma dziś dyżur w nocy i zadzwonić do gabinetu, który ma dyżur w Pani okolicy, a napewno będzie Pani przyjęta. Samo zażycie antybiotyku nie zmniejszy szybko bólu.

Witam serdecznie,
Nie powinno się przyjmować antybiotyków na własną rękę bez zaleceń lekarza. To co pani opisuje, wskazuje na zapalenie miazgi i konieczne jest leczenie kanałowe, a do tego czasu przynajmniej "otwarcie zęba", żeby zmniejszyć dolegliwości z jego strony. Można udać się na pogotowie stomatologiczne w takim celu.