Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezobjawowe zapalenie płuc a silny kaszel

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące bezobjawowego zapalenia płuc. Czy bezobjawowe zapalenie płuc jest mniej groźne od objawowego? Towarzyszy mi jedynie silny kaszel i ból w klatce piersiowej, nie mam w sumie żadnych innych objawów, natomiast bezobjawowe zapalenie płuc zostało zdiagnozowane. I zastanawiam się czy jeśli faktycznie będę brała leki, leżała w łóżku itp. to bezobjawowe zapalenie płuc "zatrzyma się" na etapie kaszlu i bólu w klatce piersiowej czy jednak istnieje możliwość, że choroba rozwinie się bardziej, pojawi się gorączka, bóle itp. Chciałabym również zapytać o jakiś dobry lek na kaszel przy bezobjawowym zapaleniu płuc. Czy istnieje coś, co można polecić w takim przypadku? Kaszel strasznie mnie męczy, aż dusi i bardzo chciałabym się go pozbyć. Z góry dziekuje za odpowiedz :) pozdrawiam.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Jak stosować inhalator?

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Ciężko tak naprawdę określić. Proszę koniecznie zgłosić się do swojego lekarza. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie lecznicze.

0
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Brak objawów nie musi się wiązać z mniej groźnym przebiegiem, jeśli podejrzewa Pani u siebie zapalenie płuc proszę wybrać się do lekarza, który po badaniu zadecyduje o diagnozie i leczeniu.
Pozdrawiam

0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Niemożliwe jest aby zapalenie płuc było bezobjawowe (zresztą sama Pani pisze, że ma kaszel i ból w klatce piersiowej, które są typowymi objawami zapalenia płuc). Każde zapalenie płuc wymaga konsultacji z lekarzem i leczenia, a mało nasilone objawy nie oznaczają, że choroba jest nie groźna.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy