Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Śródmiąższowe zapalenie płuc a jego objawy

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące śródmiąższowego zapalenia płuc. Od tygodnia zmagałem się z takimi objawami jak kaszel, gorączka a nawet duszności. W końcu wybrałem się do lekarza, który powiedział mi, że mam śródmiąższowe zapalenie płuc. Przepisał mi leki, które oczywiście przyjmuję w zalecanej dawce. Chciałbym jednak dowiedzieć się co oznacza śródmiąższowe zapalenie płuc? Nie było za bardzo czasu żeby zapytać o to lekarza a mi nie daje to spokoju. O zapaleniu płuc zawsze słyszałem jako o groźnej chorobie, ale nie wiem czy takie zwykłe zapalenie płuc oznacza to samo co śródmiąższowe zapalenie płuc. Jak to wygląda? Czy to jest jakaś powikłana albo groźniejsza odmiana? Czy leczenie śródmiąższowego zapalenia płuc trwa długo? Kiedy objawy powinny mi przejść jeśli leki będą działały prawidłowo? Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam.
ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Śródmiąższowe zapalenie płuc jest stanem chorobowym dotyczącym tkanki łącznej, obszaru pomiędzy nabłonkiem pęcherzyków płucnych, a naczyniami włosowatymi (naczynia najmniejszego kalibru w tkance płucnej). Nazwa śródmiąższowe sugeruje zmiany występujące w miąższu płucnym. Proces chorobowy wiąże się z przewlekłym zapaleniem oraz z nadmierną produkcją kolagenu i włóknieniem tkanki płucnej.
Do charakterystycznych objawów śródmiąższowego zapalenia płuc należą:
- przewlekły kaszel,

- duszność,
- długotrwałe stany podgorączkowe,
- utrata masy ciała.

Rozpoznanie konkretnego rodzaju śródmiąższowego zapalenia płuc stwarza pewne problemy (istnieje około 100 typów tego zapalenie). Bardzo istotny jest wywiad w kierunku innych chorób tkanki łącznej oraz stosowanych leków (np chemioterapia albo leczenie amiodaronem).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy