Pola płucne o wzmożonym rysunku naczyniowo-oskrzelowym i nasilonym śródmiąższowym
Zrobiłam badanie RTG klatki piersiowej, czy otrzymane wyniki są dobre? co oznaczają? " Pola płucne o wzmożonym rysunku naczyniowo- oskrzelowym i nasilonym rysunku śródmiąższowym, bez zmian ogniskowych , serce o wyrównanej talii, niepowiekszone. Przepony gładkie, kąty wolne. "

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie badania, interpretacja zależy od stanu klinicznego. Opisane zmiany mogą świadczyć o chorobach układowych tkanki łącznej, przewlekłym zapaleniu, przewlekłych chorobach płuc (m.in. astmie). Konieczna może się okazać konsultacja u reumatologa.