Umiarkowanie wzmożony rysunek naczyniowy i zrębowy w dolnych polach płucnych obustronnie

Proszę o interpretację RTG klatki piersiowej:Mężczyzna lat 58. Umiarkowanie wzmożony rysunek naczyniowy i zrębowy w dolnych polach płucnych obustronnie. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych i zastojowych. kąty przeponowo-żebrowe wolne. Serce i aorta w normie.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc dokładnie ocenić zdjęcie RTG konieczne jest jego obejrzenie i dopiero następnie zobaczyć opis zdjęcia. Opis może sugerować wiele przyczyn i bez poznania dokładnych danych z wywiadu medycznego nie można dokładnie określić. Np. może występować w stanie zapalnym oskrzeli, rozstrzenia oskrzeli, astmie oskrzelowej, niewydolności serca. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu i łącznej interpretacji zdjęcia RTG będzie można zalecić odpowiednie postępowanie.