Pogrubienie ścian oskrzeli w polach dolnych, wzmożony rysunek zrębu płuc
Bardzo proszę o interpretację rtg płuc, do wizyty u lekarza mam jeszcze kilka dni a bardzo się denerwuję.. Opis badania: pogrubienie ścian oskrzeli w polach dolnych, wzmożony rysunek zrębu płuc, poza tym płuca bez zmian ogniskowych. Serce niepowiększone w wymiarze poprzecznym, poszerzony cień wnęki prawej. Przepona i kąty przeponowo-żebrowe wolne.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i przede wszystkim obejrzenie zdjęcia rtg i zestawienie go z opisem radiologicznym. bez badania lekarskiego oraz poznania większej ilości szczegółów ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie,.