Pola płucne bez zagęszczęń ogniskowych o nieco wzmożonym rysunku naczyniowym

Witam, byłbym wdzięczny za interpretacje mojego wyniku badań: Pola płucne bez zagęszczęń ogniskowych o nieco wzmożonym rysunku naczyniowym. Sylwetka serca nieposzerzona. Kąty przeponowo- żebrowe wolne. Z góry dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Wzmożony rysunek naczyniowy może wynikać z wielu przyczyny i na podstawie samego opisu nie można nic powiedzieć. Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz zebranie dokładnego wywiadu medycznego. Wzmożony rysunek naczyniowy może wynikać np. z przewlekłego/ostrego zapalenia oskrzeli, astmy oskrzelowej czy też niewydolności serca. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.