Pola płucne bez ewidentnych zmian ogniskowych i zagęszczeń miąższowych

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyniku RTG klatki piersiowej u mężczyzny 31 lat. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Pola płucne bez ewidentnych zmian ogniskowych i zagęszczeń miąższowych. Cień śródpiersia w normie. Sylwetka serca niepowiększona. Wnęki naczyniowe. Zastanawiam się dlaczego w opisie jest "pola płucne bez EWIDENTNYCH zmian ogniskowych" Czy to oznacza, że jakieś zmiany ogniskowe jednak są? Bardzo proszę również o informację co oznaczają wnęki naczyniowe. Bardzo dziękuję za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza zlecającego powyzsze badanie, po obejrzeniu Rtg bedzie mozna sie wypowiedziec.