Co oznacza wynik badania obrazowego płuc u 21-letniej osoby?
Kąty przeponowo-żebrowe wolne od płynu. Zagęszczenia śródmiąższowe w polu środkowym i dolnym lewego płuca ze zmniejszeniem przejrzystości pól płucnych. Obraz RTG przemawia za zagęszczeniami zapalnymi, np. w przebiegu wirusowego zapalenia płuc. Płuco prawe bez zmian ogniskowych i zagęszczeń miąższowych. Serce niepowiększone. Cień śródpiersia i wnęki płucne nieposzerzone Proszę o wyjaśnienie wyników badań

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Opis wskazuje na zapalenie płuc nalezy zweryfikować z badaniem klinicznym , proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego lub zlecJacego powyzsze badanie