Co oznacza wynik badania RTG płuc u 42-letniego mężczyzny?
Witam. Proszę o interpretację wyniku zdjęcia rtg płuc. Kąty przeponowo - żebrowe wolne od płynu. W polu zwłóknień w płacie górnym prawego płuca widoczne zagęszczenia zrębowo miąższowe, mniejsze plamiste zagęszczenia widoczne także w polu środkowym prawego płuca. Obraz RTG w 1 kolejności przemawia za naciekiem w przebiegu tbc . Płuco lewe bez zmian ogniskowych i zagęszczeń miąższowych. Serce niepowiększone . Cień śródpiersia i wnęki płucne nieposzerzone. Z góry dziękuję za odpowiedź

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania
W rtg są widoczne zmiany, prawdopodobnie o charakterze zapalnym, które wymagają dalszej diagnostyki, dlatego powinien Pan udać się do lekarza.