Jakie jest wyjaśnienie wyniku badania rtg klatki piersiowej?
Dzień dobry, Proszę o wyjaśnienie wyniku badania rtg klatki piersiowej. Kobieta lat 69 Poszerzony o policyklicznych zarysach cień śródpiersia górnego po stronie prawej - pakiet powiększonych węzłów chłonnych? zmiana npl? W niewielkim stopniu uwypuklony cień śródpiersia po stronie lewej poniżej łuku aorty piersiowej - zmiany węzłowe? Wskazane wykonanie badania TK klp. W polu dolnym i poniżej dolnego bieguna wnęki płuca prawego widoczne są pasmowate, zlewające się ze sobą zagęszczenia o charakterze zmian zapalnych. Zacienienie prawego kata żebrowo-przeponowego po stronie prawej - płyn w prawej jamie opłucnej. Pasmowate zwłóknienia w polu dolnym płuca lewego. Wnęki naczyniowe, powiększone. Serce rtg w normie

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wynik badania sugeruje zmiany rozrostowe w klatce piersiowej mogące odpowiadać nowotworowi. Konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka. Powinna Pani zgłosić się z wynikiem do lekarza, który zlecił badanie. Pozdrawiam!