Co znaczą nieregularne przywnękowe zagęszczenia miąższu w rzucie środkowego pola prawego płuca?

Proszę o informację nt mego wyniku z badania RTG płuc. Opis badania brzmi: nieregularne przywnękowe zagęszczenia miąższu w rzucie środkowego pola prawego płuca, zmiany zapalne swoiste,Tu?. W rzucie wnęki prawego płuca owalny cień-węzła chłonnego? Pozostałe pola płucne bez zmian, kąty przeponowe-żebrowe wolne, sylwetka serca i aorta w normie. Potem w opisie mniejszym napisano: zmiany zapalne, Tbc, Tu?Beata M.

Lek. Tomasz Budlewski

Nalezy rozszerzyć diagnostyke i wykonać dalsze badania . Zmiany opisane powyżej nie różnicują czy są to zmiany zapalne gruzlicze czy nowotworowe . Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyzsze badanie