Zacienienie szczytu płuca prawego i piersieniowate zagęszczenie w polu środkowym płuca prawego

Witam bardzo proszę o zinterpretowanie wyników badań RTG klatki piersiowej . Zacienienie szczytu płuca prawego-pogrubiała opłucna? W polu środkowym płuca prawego widoczne piersieniowate zagęszczenie o śr. ok.18mm - zmiany poswoiste? Pozostałe pola płucne o wzmożonym rysunku zrębu. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Cień środkowy w granicach normy. Skolioza prawostronna i zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa piersiowego. Dziękuję bardzo i pozdrawiam . Beata
ponad rok temu

Konieczny jest pilny kontakt z lekarzem pulmonologiem, celem wykonania kolejnych badań diagnostycznych. Opis wskazuje na możliwość zmian gruźliczych.