Gorsza powietrzność górnego i środkowego pola prawego płuca

Witam, proszę o interpretację wyników badania rtg klatki piersiowej mojego syna: Odmy nie wykazano.Oba szczyty sa zacienione (płyn?). Gorsza powietrzność górnego i środkowego pola prawego płuca (faza oddechowa?). Wzmożony rysunek naczyniowy pól płucnych i zagęszczenia siateczkowate w dolnym polu prawego płuca- podejrzenie zmian zapalnych. Cień środkowy w położeniu prawidłowym.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Nie napisała Pani z jakiego powodu zostało wykonane badanie. Gorsza powietrzność może wynikać z np. wykonania zdjęcia na wydechu, ponadto w płucach może toczyć się proces zapalny.
z poważaniem
lek. Michał Kurek