Pola płucne rozedmowo przejaśnione i cień w płucu

Dzień dobry niepokoji mnie co to może być dlatego pytam .pola płucne rozedmowo przejaśnione .w polu środkowym lewego płuca widoczny cień krągły wielk 10mm.u podstawy lewego płuca widoczne pasmowe obszary zagęszczenie oraz zmiejszonej przejrzystości o cechach zmian najpewniej utrwalonych bliznowatych .podobnego charakteru zmian wyraźnie mniej nasilone widoczne ponadto w polu środkowym prawego płuca . Mam 67 lat proszę o najszybszą odpowiedź.
67 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przejaśnienia rozedmowe najprawdopodobniej wynikają z przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, która zazwyczaj jest skutkiem długoletniego palenia tytoniu. Pasmowe obszary zagęszczenie oraz zmiejszonej przejrzystości najprawdopodobniej są zmianami po przebytych w przeszłości zapaleniach płuc. Dokładniejszej weryfikacji wymaga natomiast cień okrągły widoczny w polu środkowym płuca lewego - może to być powiększony węzeł chłonny, zmiana nowotworowa lub gruźlicza. Celem weryfikacji należy wykonać dokładniejsze badanie - tomografię komputerową.