Co znaczy opis badania RTG pól płucnych?
Opis zdjęcia RTG pola płucne o przejrzystości wzmożonej w polu środkowym płuca prawego linijne zagęszczenia które na zdjęciu bocznym klatki piersiowej rzutują się na wnęki oraz na okolicę za sercowo i kręgosłup poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
Wzmożona przejrzystość płuc może świadczyć o jej rozedmie, która często jest związana z przewlekłym paleniem papierosów. Linijne zagęszczenia, to najprawdopodobniej pozostałości po przebytym zapaleniu płuc. Polecam zachować zdjęcie do celów porównawczych w przyszłości. Pozdrawiam.